sobota,

22 Niedziela Zwykła, 2 wrzesień

Dzisiaj adoracja NS i zmiana tajemnic różańcowych. W czwartek i piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi i praktykowania ich przez dzieci i młodzież rozpoczynających rok szkolny.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.

Udanin, Lusina: przy wyjściu z kościoła są deklaracje do wypełnienia, którym grobem na cmentarzu dana osoba się opiekuje. Proszę wziąć, w domu wypełnić i przynieść. Przypominam o opłacie rocznej 20 zł za grób pojedynczy. Groby opuszczone, gdy minęło 20 lat od pochówku i nikt nim się nie opiekuje przeznaczone są według przepisów do ponownego użycia. Informacja dziś zostaje ogłoszona i będzie wywieszona w gablocie i na cmentarzu. Deklaracje są obowiązkowe. Część osób to już uczyniła za co dziękuję.

W minionym tygodniu odbyła się pielgrzymka do sanktuariów: Relikwii Świętego Drzewa Krzyża w Wałbrzychu, Wambierzycach, Polanicy, Starym Wielisławiu i Góry Iglicznej. Z braku czasu nie wszystkie zostały nawiedzone, dlatego cz. 2 pielgrzymki do Barda, Bobolic, Kiełczyna, Świdnicy odbędzie się 24 września. Można już się zapisywać. Koszt 50 zł.

Lusina. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 odbędzie się msza św. odpustowa i dożynkowa. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych po mszy św. udamy się w procesyjnym korowodzie na świetlicę wiejską. Tam będzie dalsza część uroczystości.

Udanin. Ponownie proszę, aby zgłosiły się osoby do kolejnej zbiórki pieniężnej na remont wieży kościoła. Mimo wielu próśb niestety od czerwca nikt się nie zgłosił.

Sprzątanie Kościoła: Udanin: Emilia Sondej, Cecylia Filar, Anna Topolska. Ofiara na kościół – Teresa Zakowicz, Józefa Jastrzębska. Piekary – Wanda Strzelecka. Lusina – Sylwia Wilczak, Krystyna i Izabela Starczewska. Ofiara na kościół – Maria Kondrat.