sobota,

1.       Tydzień temu odbyła się zbiórka z okazji X Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zebrane pieniądze przekazano na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2.       Za tydzień w niedzielę przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam wszystkich patriotów na uroczystą mszę św. podczas której będziemy modlili się za naszą Ojczyznę. Uroczystość rozpoczniemy hymnem państwowym. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na „Patriotyczne śpiewanie” pieśni i piosenek patriotycznych. Uświetni naszą Liturgię chór Deesis a śpiew poprowadzą: Barbara Kubica i Aleksandra Kołkowska. Na mszy św. będą rozdawane śpiewniczki patriotyczne. Na tę mszę św. zapraszam wszystkich Parafian, władze gminy, sołtysów wraz z pocztami sztandarowymi, ochotnicze straże pożarne też ze sztandarami, zespoły śpiewacze („Cicha Woda”).

3.       Piekary. W piątek zamontowano kolejną część ołtarza. Dziękuję panom, którzy pomagali montować ten ołtarz. Dziękuję również Różom Różańcowym za ofiarowanie figury św. Jana Pawła II oraz nowych świec ołtarzowych. Kolejnym planowanym zakupem ma być nowy baldachim procesyjny, który zastąpiłby wysłużony i zniszczony kilkudziesięcioletni baldachim używany do tej pory.

4.       Lusina. 1 listopada do puszki zebrano na dodatkowy kontener śmieci fundusze. Bóg zapłać ofiarodawcom.

5.       Proszę ponownie o pomoc w porządkowaniu terenu przy domie katechetycznym i plebanii.

6.       Ogłoszenie z Urzędu Gminy ws. dowozu mieszkańców na wybory.

7.       Sprzątanie kościoła: Udanin: Wiesława Szcześniak, Barbara i Jolanta Kwas. Piekary: Patrycja Mierzwiak. Lusina: Dorota Ciarkowska, Teresa Bator. Ofiara na kościół: Helena Szmuc.