1.       W tym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela miesiąca. Posługa sakramentalna w tym tygodniu odbędzie się w zwyczajowym czasie.

2.       W sobotę odbędzie się zapowiadana pielgrzymka do Barda. Są jeszcze wolne miejsca i można zapisywać się. Zachęcam dzieci, młodzież, którzy nie byli w tym sanktuarium maryjnym.

3.       Miesiąc październik, to czas nabożeństw różańcowych. Zachęcam do praktykowania tej modlitwy szczególnie w kościele przed każdą mszą św. o godz. 17:00. Róże różańcowe proszę o odmawianie różańca o tej godzinie w dni w które nie ma mszy św. W niedzielę proszę o odmówienie różańca przed mszą św. Przypominam o tym nabożeństwie dzieciom i młodzieży, którzy przygotowują się do I Komunii św. i bierzmowania.

4.       Udanin i Lusina. Apeluję o wypełnianie deklaracji opiekuna grobów oraz wnoszenie opłaty za zaległe lata na utrzymanie cmentarza.

5.       Po raz kolejny proszę Zelatorki Róż Różańcowych o aktualny spis osób w danej Róży i dostarczenie mi do zakrystii. Dostarczyły spis jedynie dwie róże na 10.Proszę i apeluję po raz kolejny o zgłaszanie się mężczyzn.

6.       Lusina: Radny Rady Gminy pan Krzysztof Dziurla zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę autokarową do Krzeszowa, Chełmska Śląskiego i Lubawki w dniu 13 października (sobota). Wyjazd z Lusiny o godz. 9:00. Koszt 15 zł. za przejazd i bilet wstępu 12 zł do zwiedzania Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - Europejskiej Perły Baroku w Krzeszowie. Ponadto w programie pobyt w Muzeum Tkaczy Śląskich i w Kościele Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim oraz na zabytkowym rynku w Lubawce.

7.       Ponownie apeluję do chłopców o zapisywanie się na kurs ministranta. Tylko po przygotowaniu formacyjnym, którym jest kurs można zostać ministrantem. Spotkania formacyjne odbywają się w każdy wtorek po mszy św. w kościele w Lusinie.

8.       Sprzątanie kościoła: Udanin: Anna Kościółek, Renata Jędrasik, Monika Piwowarska. Ofiara na kościół – Edward Piwowarski, Krystyna Nieśpielak.

Piekary – Maria Hucał.

Lusina – Julita Niejadlik, Anna Winiarska, Anna Garbaty.