1.       Komunikat Biskupa Świdnickiego. Umiłowani Diecezjanie, w sobotę 6 X br. po raz kolejny udamy się z pielgrzymką wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Zapraszam duszpasterzy i wszystkich modlących się na różańcu do wspólnego pielgrzymowania w I sobotę października, by za przyczyną Królowej Różańca Świętego powierzać Panu Bogu nasze radości i troski. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 konferencją poświęconą św. o. Maksymilianowi Kolbe, wielkiemu czcicielowi Matki Najświętszej i orędownikowi modlitwy różańcowej. Konferencję wygłosi o. Mieczysław Pośpiech, franciszkanin. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Św. koncelebrowana, po której nastąpi czas na posiłek a ok. godz. 13.30 wyruszymy, na miarę naszych sił, z modlitwą na Dróżki Różańcowe. Zakończeniem naszej pielgrzymki będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w bardziej bazylice. Zachęcam byśmy licznie, jak co roku, stawili się u Matki Bożej w Jej sanktuarium, by razem z Nią, poprzez Różaniec Św., umocnić naszą wiarę i miłość do Boga, Kościoła i Ojczyzny. Wszystkich diecezjan polecam w modlitwie przemożnemu wstawiennictwu Matki Najświętszej. + Ignacy Dec

2.       Udanin i Lusina. Apeluję o wypełnianie deklaracji opiekuna grobów. Druki rozłożone są przy wyjściu z kościoła. Śmieci proszę nie wyrzucać poza ogrodzenie cmentarza i utrzymywać należyty porządek wokół grobów. Klucz od bramy wjazdowej cmentarza w Udaninie znajduje się u proboszcza, p. Grażyny Teleszko i Wiesława Kaczmarka. Klucz do bramy wjazdowej cmentarza w Lusinie znajduje się u proboszcza. Zabrania się zajmowania miejsca wokół grobu w miejscu, gdzie mógłby być ktoś jeszcze pochowany. Kto zajmuje miejsce dodatkowe wnosi opłatę taką jakby stał tam grób, którym on się opiekuje. W kancelarii parafialnej nie ma żadnych informacji o rezerwacji jakichkolwiek miejsc. W październiku zostanie wywieszona lista zmarłych, gdzie ich groby są bez opiekunów. Jeżeli ktoś nie zgłosi się do listopada jako opiekun, grób taki (gdy minęło 20 lat od ostatniego pochówku) będzie przeznaczony do ponownego użycia wg prawa polskiego. Proszę zatem powiadomić rodzinę, znajomych o obowiązkowej deklaracji opiekuna grobów. Kwiaty, wieńce, ozdoby o dużych gabarytach należy przed wrzuceniem do śmietnika odpowiednio zgnieść tak, aby zajmowały jak najmniejszą objętość pojemnika. Wszelkie powyższe zasady obowiązują na innych cmentarzach i także na naszym będą one obowiązywały. Cmentarze parafialne potrzebują min. naprawy ogrodzenia, uformowania ścieżek, wprowadzenia ewidencji grobów czy nawet wykopanie studni z wodą. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, pytania, to proszę bezpośrednio do mnie je kierować a nie obciążać tym osoby, które są zaangażowane w pomoc przy parafii.

3.       Proszę Zelatorki Róż Różańcowych o aktualny spis osób w danej Róży i dostarczenie mi do zakrystii w tym tygodniu. Apeluję po raz kolejny o zgłaszanie się mężczyzn.

4.       Ponownie apeluję do chłopców o zapisywanie się na kurs ministranta. Tydzień temu odbyło się pierwsze spotkanie. Spotkania formacyjne odbywają się w każdy wtorek po mszy św. w kościele w Lusinie.

5.       Sprzątanie Kościoła: Udanin: Magdalena Łosejko, Józefa Piękoś, Anna Cieplik. Piekary – Ewa Dopart. Lusina – Krystyna Nowosielska, Bożena Szajda, Lidia Hołodniuk. Ofiara na kościół – Irena Bober, Zofia Łoś, Anita Hołodniuk.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny