Przygotowanie

Proszę, aby na następne spotkanie, które odbędzie się w styczniu lub lutym 2024 roku, nauczyć się pkt. 71 do 87 z katechizmu Youcath.

W naszej parafii obowiązuje trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpoczynające się w klasie szóstej, które kończy się wraz zakończeniem klasy ósmej. Program przygotowania został opracowany przez Konferencję Episkopatu Polski w dokumencie pt. Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania - Warszawa 14 marca 2017 r. Biskup Świdnicki określił szczegółowe ramy przygotowania w dokumencie pt. Instrukcja w sprawie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w diecezji świdnickiej ze wskazaniami Dyrektora Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej w dokumencie pt. Wskazania duszpasterskie sprawie przygotowania do przyjęcia sakramnentu bierzmowaniaw Diecezji Świdnickiej.

Osoby, które chcą przygotowywać się poza parafią powinni zgłosić się do kancelarii w celu uzyskania pozwolenia. Akt chrztu potrzebny przyjęcia bierzmowania wydawany jest na podstawie zaświadczenia o ukończeniu trzyletniego przygotowania do bierzmowania oraz opinii katechety (dotyczy uczniów szkoły podstawowej) a w przypadku osób starszych jedynie zaświadczenia księdza, który przygotowywał oraz opinii katechety (jeżeli jest to uczeń szkoły ponadpodstawowej).

Katechizm dla kandydatów do bierzmowania

Piątek, III Tydzień Wielkanocny